Nieprzyjemny zapach z ust prowadzi do kiepskiego nastroju, odkształcenia obrazu postrzegania swojego wyglądu, problemów z nawiązywaniem kontaktów interpersonalnych a często też do zaburzeń depresyjnych. Nie wszyscy są świadomi swojego kłopotu, w związku z tym wdrożenie należytych metod zapobiegawczych staje się jeszcze trudniejsze. Co może powodować nieświeży oddech oraz w jaki sposób sobie z nim radzić?
Niedobra higiena jamy ustnej - to pierwszy powód nieświeżego oddechu jaki nadchodzi do głowy. Niestosowanie adekwatnie dobranych past do zębów, unikanie nici dentystycznych i płynów bakteriobójczych sprawia, że w jamie ustnej gromadzą się nie jedynie resztki pożywienia, ale również drobnoustroje, którym tworzymy idealne warunki do rozmnażania.

Przyczyną nieświeżego oddechu może być także schorzenie nazywane halitozą. Niestety, jest ona kłopotliwa do zdiagnozowania. Do leczenia użytkuje się odpowiednie środki farmakologiczne, osiągalne też bez recepty. Nieprzyjemny zapach z ust jako objaw choroby Nieświeży zapach nie zawsze jest głównym problemem.

Częściej jest to jedynie objaw toczących się w jamie ustnej procesów chorobowych, takich jak próchnica, aftoza, pleśniawka, bielnica a w skrajnych przypadkach również nowotwór. To dlatego przynajmniej raz w roku lub częściej należy odbywać wizyty kontrolne dentystyczne. Dentysta w trakcie wizyt usunie kamień oraz płytkę nazębną a także wykluczy inne choroby..
Zajrzyj także tutaj: brzydki oddech

<< Poprzedni