Dogodna lokalizacja mieszkania jest chyba największą bolączką ludzi, szukających nowego lokum w Warszawie. Nowe inwestycje budują się niemalże w całym mieście, a oferta deweloperska jest bardzo różnorodna. Naturalnie im bliżej starego miasta, tym stawka za metr kwadratowy wzrasta. Teraz jednak stolica jest prześwietnie skomunikowana dlatego, bardziej od bliskiego położenia śródmieścia jest w cenie bliskość stref zielonych i dobre infrastruktury dzielnicy. Gdzie znajdziemy takie lokale? Na południowej Pradze!

Południowa Praga jest dzielnicą na temat której często mówiło się źle. Istotnie w latach dziewięćdziesiątych ta okolica nie była zbyt przyjazna do życia.

jednakże przez lata rozpowszechniane legendy nie są już aktualne.

Współcześnie świeże lokale na południowej Pradze cieszą się bardzo sprzedażą. W tym regionie buduje się najwięcej inwestycji deweloperskich. Mieszkańców Warszawy przyciągają też konkurencyjne ceny mieszkań, które są niższe niż na przykład na Śródmieściu.

Dlatego nabycie nowego mieszkania na południu Pragi, jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą zaciągać ogromnego zadłużenia. Ten obszar Warszawy cechuje się atrakcyjnymi architektonicznie budynkami i atrakcyjną infrastrukturą. Mieści się tutaj bardzo duże centrum kulturalno-handlowe. Możemy znaleźć tutaj wielość szkół a także przedszkoli. Na dodatek jest tutaj mnóstwoprzedsiębiorstw usługowych.

Co więcej, zabudowanie nie jest tak gęste jak w innych dzielnicach,z tego powodu mieszkania na południowej Pradze są wyposażone w balkony i ogródki..