Na odcinku bliskich kilku lat, stan na rynku lokali we Wrocławiu całkowicie się zmieniła. Jeszcze szanowanko 5 lat wstecz mogliśmy nabyć kolejne mieszkanie w tym mieście za całkiem przystępną cenę. Niestety, obecnie ceny nowych mieszkań we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład obowiązują w mieście stołecznym naszego kraju lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Powodem wzmożonego ruchu na dolnośląskim rynku nieruchomości, którego skutkiem jest budowa nowoczesnych nieruchomości, będzie na ogół wydatna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie poprawiające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie rzeszę osób którzy chcą poprawić poziom własnego funkcjonowania. Największym rozrostem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najchętniej poszukiwani. Efektem napływu świeżych mieszkańców mieściny jest znacząco ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Dużą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednakże odnajdują się nabywcy drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki.

Kolejnym czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych końców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący nieruchomości mogą pozwolić sobie na ustalanie wysokich stałych opłat. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..


Autor oferuje: Sprzedajemy nowe mieszkania na terenie Wrocławia – klik

<< Poprzedni