We wcześniejszych wpisach prezentowaliśmy różne kwestie dotyczące wybrania najkorzystniejszego projektu domu, tyl że żeby móc w czymś wybierać, z początku należy wybrać się do jakiegoś projektanta. Najlepiej więc, aby nie było to pierwsze lepsze, albo pierwsze odnalezione w internecie. Oto parę rad, które warto brać pod uwagę podczas wybierania biura architektonicznego lub architekta.
Szukając odpowiedniej firmy abo osoby, na początku polecamy poczytać strony internetowe tych specjalistów. to jest w stanie nam dużo powiedzieć. Jednak prawdziwą skarbnicą informacji są też grupy dyskusyjne, na których można się dowiedzieć czy rekomendacje umieszczane w firmowym katalogu są zgodne z rzeczywistością. Ludzie, którzy korzystali dotąd  z usług interesującego nas biura mogą podpowiedzieć, jak przebiegała współpraca, czy były dodatkowe wydatki i jaki był końcowy efekt wprowadzenia projektu. Biuro, które wygląda na szczególnie interesujące, dobrze jest przed zamówieniem projektu odwiedzić. Możemy wówczas zapytać o wgląd do pozostałych realizacji firmy.

Takie wrażenie z kontaktu także może dużo nam powiedzieć o tym, czego będzie można spodziewać się po określonym projektancie.

RaczejNigdy nie polecamy sugerować się przy wybieraniu biura reklamą, lub suchą notką na internetowej witrynie. To nie podpowie nam, czy pomysł biura nam się spodoba, a także jakie jest doświadczenie projektanta.

W katalogach i na stronach każdy przedstawia się w najkorzystniejszym świetle, a rzeczywistość ukazuje się dopiero podczas osobistego spotkania.

Najgorzej, gdy już po zakończeniu zlecenia,  jesteśmy niezadowoleni z efektów.

Stad też żeby uniknąć tego typu spraw, decyzję dotyczącą biura dobrze jest podjąć nie spiesząc się, kierując się rozwagą zamiast emocjami, wywołanymi na przykład obrazami ładnych projektów w galerii danego biura. Nie polecamy też kierować się stereotypowymi poglądami, czasami okazuje się, że gorzej obsłuży nas duże i znane biuro, niż projektant – działający niezależnie, jaki dość niedługo funkcjonuje na rynku..


Zerknij po więcej tutaj: pożyczka przez internet bez bik