Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci pojawiają się obrazy z nagrywania scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest dużo bardziej skomplikowanym interesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego kwestii technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego dawniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Zobacz:
Narkotyki - jak działają na pracę mózgu?
Spis odżywek do rzęs na strat - które wybrać?
Polskiego nie znacie – cudze chwalicie czyli urlop w górach
Raporty z kasy fiskalne
Producent akcesoriów do bagażników samochodowych
Łysienie - co trzeba wiedzieć na temat preparatów sprzedawanych w Polsce?